KOMATSU PC40-7 400mm Bolt On Pad BO135-400
DEAL
komatsu pc40-7 400mm bolt on pad bo135-400 komatsu pc40-7 400mm bolt on pad bo135-400 komatsu pc40-7 400mm bolt on pad bo135-400 komatsu pc40-7 400mm bolt on pad bo135-400 komatsu pc40-7 400mm bolt on pad bo135-400
Product ID:
BO135-400-komatsu-pc40-7
Availability:
limited quantity available
-10%Sale ends May 15, 2026
Questions?Call 866-315-3134 - Se Hable Espanol
Consumer financing
DISCOUNT FOR THIS PRODUCT IS 10% DISCOUNT FOR THIS PRODUCT IS 10% DISCOUNT FOR THIS PRODUCT IS 10%
DETAILS
Our premium quality KOMATSU PC40-7 400mm Bolt On Pad BO135-400 is the ultimate solution for all your construction needs. Made with extreme duty rubber compound, these rubber pads are designed to withstand the toughest conditions. The hardened, forged steel core ensures superior durability, making these pads a long-lasting investment.
6 Way Log Splitter - Best Investment
Using the Severe Duty Cutter with a Cat 289D Low Flow and this thing is a beast. We used it to cut down and mulch up trees from 4" to 6" in diameter. This was for lot clearing to building future multi-family housing. It knocked everything down and chewed it up. Very happy with the performance of this unit.