KOMATSU PC45 400mm Bolt On Pad BO135-400
DEAL
komatsu pc45 400mm bolt on pad bo135-400 komatsu pc45 400mm bolt on pad bo135-400 komatsu pc45 400mm bolt on pad bo135-400 komatsu pc45 400mm bolt on pad bo135-400 komatsu pc45 400mm bolt on pad bo135-400
Product ID:
BO135-400-komatsu-pc45
Availability:
limited quantity available
-10%Sale ends May 15, 2026
Questions?Call 866-315-3134 - Se Hable Espanol
Consumer financing
DISCOUNT FOR THIS PRODUCT IS 10% DISCOUNT FOR THIS PRODUCT IS 10% DISCOUNT FOR THIS PRODUCT IS 10%
DETAILS
Our KOMATSU PC45 400mm Bolt On Pad BO135-400 is a top-of-the-line product that offers exceptional durability and performance. It is designed with a hardened, forged steel core that provides superior strength and longevity. These rubber pads are specifically engineered to protect surfaces such as asphalt and concrete, while also reducing noise and increasing traction.
Investing in our KOMATSU PC45 400mm Bolt On Pad BO135-400 will not only protect your surfaces and extend the service life of undercarriage parts, but it will also save you time and money in the long run. With its unique combination of strength, durability, and versatility, this product is truly a game-changer in the industry.
6 Way Log Splitter - Best Investment
Using the Severe Duty Cutter with a Cat 289D Low Flow and this thing is a beast. We used it to cut down and mulch up trees from 4" to 6" in diameter. This was for lot clearing to building future multi-family housing. It knocked everything down and chewed it up. Very happy with the performance of this unit.