KOMATSU PC50MR 400mm Bolt On Pad BO135-400
DEAL
komatsu pc50mr 400mm bolt on pad bo135-400 komatsu pc50mr 400mm bolt on pad bo135-400 komatsu pc50mr 400mm bolt on pad bo135-400 komatsu pc50mr 400mm bolt on pad bo135-400 komatsu pc50mr 400mm bolt on pad bo135-400
Product ID:
BO135-400-komatsu-pc50mr
Availability:
limited quantity available
-10%Sale ends May 15, 2026
Questions?Call 866-315-3134 - Se Hable Espanol
Consumer financing
DISCOUNT FOR THIS PRODUCT IS 10% DISCOUNT FOR THIS PRODUCT IS 10% DISCOUNT FOR THIS PRODUCT IS 10%
DETAILS
The KOMATSU PC50MR 400mm Bolt On Pad BO135-400 is a high-quality rubber pad designed for extreme duty applications. Its unique design features a hardened, forged steel core for superior durability, making it the perfect solution for protecting surfaces such as asphalt and concrete.
With a range of applications including dirt, hard surfaces, mud, rip rap, and turf, the KOMATSU PC50MR 400mm Bolt On Pad BO135-400 is a versatile solution that can handle any job. Its superior durability and heavy duty design make it a reliable choice for even the toughest conditions.
6 Way Log Splitter - Best Investment
Using the Severe Duty Cutter with a Cat 289D Low Flow and this thing is a beast. We used it to cut down and mulch up trees from 4" to 6" in diameter. This was for lot clearing to building future multi-family housing. It knocked everything down and chewed it up. Very happy with the performance of this unit.