KOMATSU PC58 400mm Bolt On Pad BO135-400
DEAL
komatsu pc58 400mm bolt on pad bo135-400 komatsu pc58 400mm bolt on pad bo135-400 komatsu pc58 400mm bolt on pad bo135-400 komatsu pc58 400mm bolt on pad bo135-400 komatsu pc58 400mm bolt on pad bo135-400
Product ID:
BO135-400-komatsu-pc58
Availability:
limited quantity available
-10%Sale ends May 15, 2026
Questions?Call 866-315-3134 - Se Hable Espanol
Consumer financing
DISCOUNT FOR THIS PRODUCT IS 10% DISCOUNT FOR THIS PRODUCT IS 10% DISCOUNT FOR THIS PRODUCT IS 10%
DETAILS
The KOMATSU PC58 400mm Bolt On Pad BO135-400 is a high-quality product that is designed to provide extreme durability. Made with a hardened, forged steel core, these rubber pads are built to last. Not only do they protect surfaces like asphalt and concrete, but they also reduce noise, increase traction, and extend the lifespan of undercarriage parts such as rollers, sprockets, and idlers.
6 Way Log Splitter - Best Investment
Using the Severe Duty Cutter with a Cat 289D Low Flow and this thing is a beast. We used it to cut down and mulch up trees from 4" to 6" in diameter. This was for lot clearing to building future multi-family housing. It knocked everything down and chewed it up. Very happy with the performance of this unit.