KOMATSU PC58SF-1 400mm Bolt On Pad BO135-400
DEAL
komatsu pc58sf-1 400mm bolt on pad bo135-400 komatsu pc58sf-1 400mm bolt on pad bo135-400 komatsu pc58sf-1 400mm bolt on pad bo135-400 komatsu pc58sf-1 400mm bolt on pad bo135-400 komatsu pc58sf-1 400mm bolt on pad bo135-400
Product ID:
BO135-400-komatsu-pc58sf-1
Availability:
limited quantity available
-10%Sale ends May 15, 2026
Questions?Call 866-315-3134 - Se Hable Espanol
Consumer financing
DISCOUNT FOR THIS PRODUCT IS 10% DISCOUNT FOR THIS PRODUCT IS 10% DISCOUNT FOR THIS PRODUCT IS 10%
DETAILS
The KOMATSU PC58SF-1 400mm Bolt On Pad BO135-400 is a high-quality, heavy-duty rubber pad designed to provide superior durability and protection for surfaces such as asphalt and concrete. Its hardened, forged steel core ensures long-lasting performance and its extreme duty rubber compound provides excellent traction and noise reduction. This product is perfect for a variety of applications, including dirt, hard surfaces, mud, rip rap, and turf. Upgrade your undercarriage with these top-of-the-line rubber pads and see the difference in durability and performance. Trust KOMATSU for all your equipment needs.
Applications: Perfect for use on dirt, hard surfaces, mud, rip rap, and turf.
Durability: Built to last, with heavy-duty materials and superior construction.
6 Way Log Splitter - Best Investment
Using the Severe Duty Cutter with a Cat 289D Low Flow and this thing is a beast. We used it to cut down and mulch up trees from 4" to 6" in diameter. This was for lot clearing to building future multi-family housing. It knocked everything down and chewed it up. Very happy with the performance of this unit.